Τετάρτη 21 Μαΐου 2008

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0 - 4

Μια σημαντική νίκη πέτυχε ο Παναιτωλικός στη Σαλαμίνα όπου επιβλήθηκε του τοπικού Αία με 4-0, διατηρώντας λίγες και αμυδρές ελπίδες για την κατάληψη της δεύτερης θέσης. Η νίκη αυτή συνδυάστηκε με έξοχη εμφάνιση και με ένα εντυπωσιακό σκορ, ξεσηκώνοντας τους πενήντα περίπου φίλους του Παναιτωλικού, που ακολούθησαν την αποστολή.
Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 10o λεπτό με μια υπέροχη κεφαλιά του Μπαντά μετά από κόρνερ του Μπελεβώνη.
Έξι λεπτά αργότερα ο Ζορμπάς με βολίδα από μακριά έγραψε το 2-ο.
Λίγο αργότερα ο Καρακατσάνης θα πραγματοποιήσει το 3-0, στέλνοντας τον Παναιτωλικό ήσυχο για το ημίχρονο στα αποδυτήρια.
Τέλος ο Πάβελα στο 85ο με σουτ σημείωσε το τελικό 4-0
ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ: Βουτσινάς, Ζαχαράτος, Romanczuk, Καραμπλάκας (24΄Najewski), Hurtado, Μπιμπίρης, Κοκολάκης (60΄Κοτσαμπικίδης), Κουλτούμπασης (19΄Χαλούλος), Αποστολάκης, Ραπτόπουλος, Κοκλιώτης
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Λιούρδης, Καλοκαίρης, Γκόλιας, Μήτσης, Μπαντάς, Μπελεβώνης (77’ Πάβελα), Σάμπο, Κουτσουρές, Καρακατσάνης, Γκόλιας, Ζορμπάς (84’ Νάκος).