Κυριακή 15 Μαρτίου 2009

ΠΡΕΒΕΖΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2-1

Μια νέα ταπεινωτική ήττα εκτός έδρας, γνώρισε το συγκρότημα του Νίκου Κεχαγιά στην Πρέβεζα από τον τοπικό ΠΑΣ με 1-2. Έτσι η ομάδα μας σε συνδυασμό με τις νίκες των Εορδαϊκού και Δόξας Δράμας έμεινε εκτός της κούρσας ανόδου και μόνο με θαύμα θα αγγίξει τη δεύτερη θέση, η οποία θα την οδηγήσει στο μπαράζ ανόδου.
Στο 46ο λεπτό ο Γκαρασίνο αιφνιδίασε την άμυνα του Παναιτωλικού και σημείωσε το 1-0 από κοντά.
Ο Παναιτωλικός αντέδρασε με τον Γέλοβατς που ισοφάρισε με ένα παλικαρίσιο γκολ στο 56ο λεπτό, σε 1-1.
Στην εκπνοή ο Παρασκευόπουλος με ένα δυνατό σουτ, το οποίο δεν μπόρεσε να αποκρούσει ο Μπαμπανιώτης, έγραψε το 2-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Διαιτήτευσε ο κ. Παππάς από την Αθήνα
ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ: Ζάχος, Χρέντσαρ, Παρασκευόπουλος, Χήρας, Ελευθεριάδης (60’ Φράγκος), Γκαρασίνο, Δράκος (59’ Νίκιτς), Μάρκος, Λαγός, Μπόλος, Λαζαρίδης (68’ Μηλιώνης). ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μπαμπανιώτης, Καλοκαίρης (72’ Μπελεβώνης), Νάιντος, Παλαιολόγος, Θεοδοσιάδης, Μουμίν, Παπαποστόλου (51’ Ντελγκάδο), Γέλοβατς, Χρυσάφης, Μανίκας, Ζουρούδης (61’ Καραμαλίκης).